Середа, 25.04.2018, 03.51.30
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Квітень » 16 » "Minden,ami a költészetben eddig volt-beolvadt József Attilába"
07.29.30
"Minden,ami a költészetben eddig volt-beolvadt József Attilába"

Rendhagyó magyarórán vettek részt iskolánk tanulói 2018.április 11-én, a költészet napján. A gyerekek együtt verseltek, játékos feladatokat oldottak meg, megzenésített vers-klasszikusokat hallgattak és énekeltek Péntek Szilvia magyar nyelv és irodalom szakos tanárnő irányításával.
A magyar költèszet napja - egyben József Attila születésnapja is. Az iskolánkban minden évben megemlékeznek erről az eseményről. A versek szeretetére való nevelés fontos szerepet tölt be minden ember életében.A versek elsősorban az érzelmekre hatnak, így a zene után a versek azok, amelyek révén a szavak már többek lesznek. A személyiségfejlődésben kiemelt szerepük van, hiszen nyugtatnak, biztatnak, utat mutatnak, felvidítanak, együtt éreznek az olvasójával. 
Egy vers olyan lehet, mint egy csoki vagy gyógyszer. Boldoggá tesz, meggyógyít. Ne fosszuk meg magunkat tőlük életünk során!

A költészet napja lehetőséget ad arra, hogy kicsit jobban hangsúlyozzuk a versek szépségét, értékét, célját az ember életben.

Переглядів: 3 | Додав: brigitta | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: