Середа, 20.06.2018, 14.13.58
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Травень » 24 » A népviselet napja- "Divat a népviselet!"
12.16.03
A népviselet napja- "Divat a népviselet!"

„Múltunk a jelenben, egy nap népviseletben” címmel KISS ÁGNES szervező-pedagógus,magyartanár, hagyományőrző foglalkozást szervezett és tartott a Szürtei Középiskolában.

A szervezők azt szerették volna elérni, hogy tanulóink legyenek büszkék értékeikre, hogy legyen egy nap a magyar és nemzetiségi népviseletek jegyében az iskolánkban is, ahol megmutatjuk a tanulóinknak kultúránk ezen kiemelkedő értékét.

Annyi mindennek teremtünk hagyományt, miért ne lehetne a népviseletnek is egy napja? Legyünk büszkék értékeinkre! Mutassuk meg a világnak, hogy nemcsak táncházakban és előadásokon lehet ezekkel a ruhákkal találkozni, hanem a mindennapokban is megállják a helyüket .

Így kívánjuk közelebb hozni elődeink életét a sajátunkhoz, emlékezni rájuk és mindarra, amit a szívünkben őrzünk róluk... Fontos, hogy értsd és mások is értsék, mit ünnepelünk azon napon, és mi az, amit a többin sem feledünk!

Переглядів: 8 | Додав: brigitta | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: